Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z wymianą filtra kabinowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z wymianą filtra kabinowego

    Zamieszczone przez Kacza
    35.kstefanekus
    36.Kacza
    Panowie rozumiem że bierzecie nie ograniczoną ilość ?
    ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

    ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

    ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

  • #2
    [O1] Problem z wymianą filtra kabinowego

    Witam
    To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich! Mam taki mały problem: mam filtr nadmuchu powietrza do wymiany ale... w żaden sposób nie mogę się do niego dobrać. Jest nad nim plastikowa część karoserii, którą nie wiem jak ściągnąć. Żadnych śrub nie widzę a zatrzaski to sam nie wiem... ciągnąłem już tak mocno że mało nie złamałem więc chyba powinno już dawno puścić. Jak się to ściąga?
    PS.
    Jakby ktoś nie załapał o którą część plastiku mi chodzi to: jest to plastik łączący się z dolną krawędzią przedniej szyby za pośrednictwem jakiejś uszczelki. Plastik wchodzi nieco pod przednią maskę. Pod nim jest filtr powietrza do nadmuchu wnętrza.
    Może masz Nokie z Symbianem S60v3...? Jak masz to możesz mieć nawigację za niewielkie pieniądze! Npisz na PW jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

    Komentarz


    • #3
      szymekdan, wpisz w szukaj filtr przeciwpyłkowy,plastik podszybia ... na pewno znajdziesz kilkanaście postów na ten temat.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez JanuszSz
        szymekdan, wpisz w szukaj filtr przeciwpyłkowy,plastik podszybia ... na pewno znajdziesz kilkanaście postów na ten temat.
        jakby to było takie proste to bym sie glupio nie pytal. A tak z ciekawości to prosze kolegi wpisac w wyszukiwarke to co kolega proponuje i zobaczyc te "kilkanascie postów" zanim sie kogoś zbędzie.
        Pytam tylko jak ten plastik jest zamocowany, czy to takie skomplikowane??
        Może masz Nokie z Symbianem S60v3...? Jak masz to możesz mieć nawigację za niewielkie pieniądze! Npisz na PW jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

        Komentarz


        • #5
          szymekdan, Trzeba umieć szukać.To znalazłem po 10 sekundach:

          Wysłany: Wto 16 Lis, 04 17:33


          --------------------------------------------------------------------------------

          instrukcja z archiwum grupy : alt.pl.misc.samochody.skoda :


          3. Stajemy twarzą na wprost auta (szyby). Przed sobą widzimy plastikowe
          podszybie podzielone na 2 części. Strona przed kierowcą (tam gdzie są
          wycieraczki ) nie interesuje nas.

          4. W celu ułatwienia sobie dalszych czynności zdejmujemy uszczelkę (idącą w
          poprzek auta - tą między maską a komorą silnika) usytuowaną zaraz przy
          podszybiu od strony komory silnika.

          5. Teraz musimy zdemontować podszybie.
          - UWAGA!!! Nie należy próbować demontować (podnosić) 2 plastikowych zaślepek
          lewego (po stronie pasażera) podszybia. Sugerują one istnienie tam śrub
          mocujących!!!! Niestety, są to tylko zaślepione otwory wycieraczek dla
          wersji English!
          - Demontaż właściwej części podszybia zaczynamy od podważenia strony
          "odsilnikowej". Całe podszybie zamocowane jest na wcisk w korytku przy
          szybie! W miejscu, gdzie połączone są obydwie części, podkładamy dłoń (pod
          uniesioną część podszybia) i dość mocnym (ale z wyczuciem) szarpnięciem -
          pionowo do góry - wyzwalamy element z zatrzasków.
          - po wyzwoleniu z zatrzasków należy zwrócić uwagę na przewody od
          spryskiwacza. można je odłączyć i cały element odłożyć w bezpieczne miejsce.
          Można też (o ile długość przewodów jest wystarczająca) nie odłączać i
          odłożyć całość na bok tak, aby nie przeszkadzała w pozostałych czynnościach!

          6. Już widzimy filtr jak na dłoni! Aby wydostać go z "miejsca pracy"
          odpinamy 2 zatrzaski i delikatnie wyjmujemy go razem z ramką

          7. Teraz zostało nam już tylko oddzielenie filtra od ramki, założenie nowego
          i poskładanie wszystkiego w odwrotnej kolejności!



          P.S

          Największą trudność sprawia uwolnienie podszybia z zatrzasków. W celu
          ułatwienia sobie demontażu należy wyobrazić sobie sposób w jaki jest ono
          zamocowane! Otóż podszybie ma w swojej spodniej części od strony szyby taką
          wypustkę - zatrzask (przechodzącą przez całą jego długość) i umieszczoną pod
          kątem 90 stopni do jego powierzchni. Zatrzask ten "współpracuje" z korytkiem
          w które jest wciśnięty.



          wpisałem słowa:filtr pyłkowy
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            taka mała porada na przyszłość- może się komuś przyda

            nie szarpać na siłe bo to za cholere nie chce wyjść! (u mnie tak było i troche pękło)

            1.Proponuję zacząć od środkowej części podszybia tam gdzie łączą się 2 strony
            2.Podważyć podszybie z boku bliżej szyby tak żeby dało się wcisnąć śrubokręt lub coś w tym stylu
            3.Podważyć zaczep podszybia, który wchodzi do takiej rynienki
            4.Jeśli wyjdzie kawałek to potem już śmiało można ciągnąć podszybie w stronę boku auta. Wychodzi, że aż miło :wink:

            Powodzenia
            >>>Moja Octavka<<<

            Komentarz


            • #7
              Nooo... teraz jest to odpowiedź! Dzięki wielkie za pomoc!
              Może masz Nokie z Symbianem S60v3...? Jak masz to możesz mieć nawigację za niewielkie pieniądze! Npisz na PW jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

              Komentarz


              • #8
                możesz kliknąć w "pomógł" jeżeli Ci pomogliśmy
                >>>Moja Octavka<<<

                Komentarz


                • #9
                  oczywiście
                  jeszcze raz dzięki!
                  Może masz Nokie z Symbianem S60v3...? Jak masz to możesz mieć nawigację za niewielkie pieniądze! Npisz na PW jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

                  Komentarz


                  • #10
                    jaszcze takie info . czasami ten plastik za cholere nie chce zejśc lub bardzo ciężko i jest obawa że coś strzeli.
                    możliwa jest wymiana filtra bez zdejmowania tej osłony tylko poprzez jej uniesienie od strony silnika , troche niewygodnie ale sie da , robiłem to już pare razy a nawet dzisiaj koledze życzliwemu

                    [ Dodano: Sro 04 Cze, 08 12:36 ]
                    a tak wogóle to nie najlepszy patent z tą osłoną . dl pocieszenia moge powiedziec że wymieniałem juz filtry umieszczone w bardziej posranych miejscach :twisted: ,jakby komys była potrzeba pomoc to służę. jak na razie najbardziej powalony był c-max :diabelski_usmiech
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • #11
                      dzieki
                      miejsce rzeczywiscie przemyslane za bardzo nie jest. Co do wymiany filtra na zasadzie "uniesienia od strony silnika" to uniosłem jakis czas temu na wysokosc okolo 3cm i wszystko zaczelo trzeszczec, zaslepka od angielskiej wersji wycieraczek gdzies mi wystrzelila i do dzisiaj jej nie znalazlem :/ Swoja droga, mozna tak jezdzic bez takiej zaslepki, zwlaszcza w deszczu?
                      Może masz Nokie z Symbianem S60v3...? Jak masz to możesz mieć nawigację za niewielkie pieniądze! Npisz na PW jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

                      Komentarz


                      • #12
                        można , mi moja zgubili w serwisie jeszcze zanim zacząłem zajmowac się klimatyzacjami i jeżdziłem bez niej , nowy właściciel tez bez niej pomyka chyba..
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz


                        • #13
                          ok, dzieki
                          Może masz Nokie z Symbianem S60v3...? Jak masz to możesz mieć nawigację za niewielkie pieniądze! Npisz na PW jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X